Krótko o mnie :)

Przede wszystkim jestem szczęśliwym mężem i tatą dwóch małych księżniczek (Jagody i Otylki), który uwielbia liczby i zawsze stara się pokazywać je w ciekawy sposób. Jeśli mam troszkę wolnego czasu wówczas z przyjemnością spędzam go na gotowaniu.

Zawodowo od ponad 10 lat zajmuję się analizą danych, pisaniem i wymyślaniem różnych algorytmów oraz modelowaniem.

Od początku swojej zawodowej kariery pracuję w Santander Bank Polska. A jako data scientist mniej więcej od marca 2018. Wykorzystuję uczenie maszynowe do zamiany danych w pieniądze. Głównie działałem w ryzyku kredytowym, a ostatnio wspieram naszych ekspertów cyberbezpieczeństwa wykorzystując AI.

W trakcie swojej kariery w Banku zahaczyłem o wszystkie etapy procesu kredytowego dla klientów indywidualnych: pozyskanie klientów, udzielanie kredytów, budowę algorytmów zdolności kredytowej, modelowanie ryzyka, monitorowanie wdrożonych modeli, przygotowanie indywidualnej polityki cenowej, tworzenie nowego procesu kredytowego w internecie, przygotowanie kampanii CRM oraz kampanii restrukturyzacyjnych.

Dlaczego powstał ten blog?

Jestem zdania, że jeśli próbujesz komuś prosto wyjaśnić jak coś działa, to wtedy człowiek szybciej się uczy. Zatem przede wszystkim traktowałem go początkowo jako miejsce do mojej nauki. A przy okazji mogłem pomóc też innym osobom, które również interesują się AI.

Aktualnie jednak powoli zmieniam kierunek. Uzmysłowiłem sobie, że fajnie byłoby wykorzystać swoje umiejętności, by w jakiś sposób pomóc światu! Jako cel przyjąłem:

 pomóc 100 milionom ludzi na świecie przy wykorzystaniu AI

Jak? Jeszcze nie wiem. Dlatego planuję zgłębiać coraz bardziej sztukę uczenia maszynowego i AI, by w odpowiednim momencie w życiu umieć połączyć różne umiejętności i sprawić, by zostawić po sobie lepszy świat dla kolejnych pokoleń.

Jaki jestem?

Ciężko opisać samego siebie. Dlatego prościej będzie pokazać Wam jak widzą mnie testy behawioralne:

  • DISC: I – 55%, S – 35%, D – 10%
  1. Odkrywczość (Ideation)
  2. Aktywator (Activator)
  3. Wizjoner (Futuristic)
  4. Strateg (Strategic)
  5. Pryncypialność (Belief)

Pozdrawiam serdecznie,